Достапни линкови

logo-print

Мајами Хит се пласира во финалето на НБА


Леброн Џејмс

Леброн Џејмс

Кошаркарите на Мајами Хит се пласираа во финалето на НБА лигата, откако во седмиот решавачки натпревар од конференциското финале ја победија Индијана Пејсерс со 99:76. Најдобар поединец на мечот беше Леброн Џејмс со 32 поена.
Во финалето Мајами ќе се сретне со Сан Антонио Спарс, кој беше подобар од Мемфис Гризлис со 4:0. Првиот од седумте натпревари се игра в четврток во Мајами.
XS
SM
MD
LG