Достапни линкови

logo-print

Нема прогрес во врска со иранската нуклеарна програма


Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија, Јакија Амано, денеска во Виена изјави дека нема прогрес во врска со напорите за разјаснување на ситуацијата со иранската нуклеарна програма. На состанокот на бордот на агенцијата, Амано оценил дека разговорите со Техеран главно се вртат во круг
XS
SM
MD
LG