Достапни линкови

logo-print

Ново хомофобично убиство во Русија


Руски официјални претставници соопштија дека еден менаџер на аердромот Озјорнаја на Камчатка бил претепан до смрт бидејки бил хомосексуалец. Три лица на возраст од 18 до 25 години биле уапсени и осомничени за убиство на менаџерот поради неговата различна сексуална ориентација. Идентитетот на жртвата не е соопштен.
XS
SM
MD
LG