Достапни линкови

logo-print

Талибанците во Авганистан со големи загуби


Локалните власти на источната авганистанска провинција Газни соопштија дека најмалку 25 талибански бунтовници биле убиени за време на синоќешните борби со авганистанските сили. Се наведува дека борбите почнале откако илјада бунтовници меѓу кои и пакистанци, нападнале неколку контролни пунктови во таа провинција.
XS
SM
MD
LG