Достапни линкови

logo-print

Црвениот крст ги суспендира активностите во Авганистан


Меѓународниот комитет на Црвениот крст соопшти дека ги прекинува сите операции во Авганистан откако беше нападната канцеларијата на Црвениот крст во градот Џалалабад. Портпарол на Црвениот крст не прецизира колку време ќе трае суспензијата на активностите на оваа организација во Авганистан. Според агенциите, ова е прв напад врз канцеларии на Црвен крст во Авганистан од 1987-ма година.
XS
SM
MD
LG