Достапни линкови

logo-print

ФБИ стопирала заканувачко писмо до Обама


Американската тајна служба соопшти дека пресретнала заканувачко писмо до преседателот Барак Обама слично на она кое беше испратено до градоначалникот на Њујорк, Мајкл Блумерг. Писма испратени до Блумерг содржеа смртоносен отров рицин и пораки за контрола на оружјето. Еден човек беше обвинет минатиот месец за испраќање на писма украсени со отров до Обама и до двајца службеници.
XS
SM
MD
LG