Достапни линкови

logo-print

Во Сирија стигна првата пратка од рускиот воздушен одбранбен систем


Сирискиот Претседател Башар ал Асад за либанската телевизија Ал Манар изјави дека Дамаск ја примил првата пратка од рускиот воздушен одбранбен систем. Оваа телевизија е блиска на Хезболах чии борци се на страната на сирискиот режим.
XS
SM
MD
LG