Достапни линкови

logo-print

Напад врз Црвениот крст во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека милитанти нападнале зграда која била користена од Меѓународниот Комитет на Црвениот крст во источниот град Џалалабад. Според некои извештаи, по неколкуте експлозии неколкумина од напаѓачите влегле во зградата која била опколена од авганистанските безбедносни сили. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG