Достапни линкови

logo-print

Јосиповиќ го откажал учеството на самитот во Охрид


Претседателот на Хрватска Иво Јосиповиќ

Претседателот на Хрватска Иво Јосиповиќ

Претседателот на Хрватска Иво Јосиповиќ го откажа учеството на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа во Охрид, пренесуваат агенциите извори во неговиот кабинет во Загреб. Учеството на на самитот вчера го откажа и претседателот на Албанија поради тоа што на собирот не е поканета претседателката на Косово.
XS
SM
MD
LG