Достапни линкови

logo-print

Сергеј Бубка ќе се кандидира за Претседател на Олимпискиот Комитет


Поранешниот олимписки и светски шампион во скок со копје, украинецот Сергеј Бубка изјави дека ќе се кандира за Претседател на Олимпискиот Комитет. Бубка сега преседава со Украинскиот Олимписки Комитет.
За наследници на поз
ицијата на Жак Рог досега се пријавија 5 кандидати.
XS
SM
MD
LG