Достапни линкови

logo-print

Филе ќе присуствува на состанокот на ПСЈИЕ во петок Охрид


Евро комесарот за проширување Штефан Филе во петок во Охрид ќе присуствува на состанокот на министрите за надворешни работи од Процесот на соработка на земјите од Југоисточна Европа,
Како што изјави портпаролот Петер Стано, Филе од присутните шефови на дипломатиите ќе побара соработка во евро интегративните процеси на Балканот. Тој потоа ќе замине и нема да присуствува на Охридскиот Самит на земјите од ПСЈИЕ.
XS
SM
MD
LG