Достапни линкови

logo-print

Авганистански полицајци убиени на пријателска вечера


Седуммина полицајци биле убиени од двајца вооружени милитанти на вечера на еден контролен пункт во авганистанската провинција Кандахар. Локалните власти соопштија дека полицајците се познавале со напаѓачите и оти претходниот ден ги поканиле на вечера. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG