Достапни линкови

logo-print

Во Скопје од експлозија оштетени два автомобила


Министерството за внатрешни работи соопшти дека еден час по полноќ, на улицата „Вамбел“ во скопската населба Автокоманда непознато лице предизвикало експлозија. Во експлозијата немало повредени, но биле оштетени два автомобила. Од полиција наведуваат дека експлозијата најверојатно била предизвикана од рачна бомба. Истрагата е во тек.
XS
SM
MD
LG