Достапни линкови

logo-print

Убиени тројца либански војници на границата со Сирија


Тројца либански војници биле убиени во престрелка со вооружени лица во близина на границата со Сирија. Овој регион каде што повеќето од жителите се поддржувачи на сиријската опозиција се користи од бунтовниците за шверц на оружје од Либан во Сирија. Од почетокот на конфликтот во Сирија пред две години во Либан честопати имало и пресметки меѓу поддржувачите и непријателите на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG