Достапни линкови

logo-print

Времето денеска ќе биде сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот во западните делови ќе има локален краткотраен дожд.Температурата ќе се движи од 17 до 29 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 26 степени.
УВ-вредноста ќе изнесува 6.
XS
SM
MD
LG