Достапни линкови

logo-print

Војник на НАТО убиен во Авганистан


НАТО соопшти дека припадник на сојузничките сили вчера бил убиен во престрелка со авганистански бунтовници во источниот дел на земјата. Во соопштението не се изнесуваат други детали. Мај беше најсмртоносниот месец за меѓународните сили во Авганистан. Во меѓувреме, новинските агенции јавија дека автомобил бомба денеска експлодирал во близина на конвој на Алијасата во западниот дел на земјата, но оти притоа немало жртви.
XS
SM
MD
LG