Достапни линкови

logo-print

Министрите на земјите кандидати за ЕУ на вечера кај Ештон


Кетрин Ештон

Кетрин Ештон

Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски денеска во Брисел ќе присуствува на традиционалната вечера што високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија Кетрин Ештон ја организира за министрите за надворешни работи на земјите кандидати за членство во Унијата. Претходно, Попоски ќе има редовна работна средба со директорот на Директоратот за проширување при Европската комисија Стефано Санино.
XS
SM
MD
LG