Достапни линкови

logo-print

Авганистан се подготвува за претседателските избори


Во Авганистан вчера започна регистрацијата на нови гласачи во пресрет на изборите кои следната година треба да се оддржат во април.
Независната изборна комисија ја повика авганистанската влада да ги засили безбедносните мерки за да можат оперативните тимови слободно да работат и да стигнат до најодалечените села. Во претседателската трка догодина нема да учествува досегашниот претседател Хамид Карзаи кој досега отслужи два претседателски мандата.
XS
SM
MD
LG