Достапни линкови

logo-print

Кувајтскиот министер за нафта си поднесе оставка


Кувајтскиот министер за нафта Хани Хусеин си поднесе оставка вчера поради истрага која се води против него поради исплаќање на 2,2 милијарди долари за повлекување на државната нафтена компанија од зделка.
Станува збор за пари кои што се исплатени на американска компанија поради повлекување од склучен договор. Поради тоа Хусеин ќе треба да одговара пред кувајтскиот Парламент.
XS
SM
MD
LG