Достапни линкови

logo-print

Јанукович на неформална средба со Путин во Сочи


Украинскиот претседател Виктор Јанукович денеска во Сочи се сретна на неформални разговори со рускиот претседател Владимир Путин. Јанукович и Путин разговараат за подобрување на билатералните односи во рамките на Заедницата на независни држави, јавуваат локалните медиуми.
Јанукович по средбата со пофални збориви за сработеното околу подготовките за Зимските Олимписки игри во Сочи, а Путин истакна дека „ работи практично секој ден на тој проект“.
Двајцата лидери ќе присуствуваат на Евроазискиот економски форум во Астана Казахстан.
XS
SM
MD
LG