Достапни линкови

logo-print

Балони со порака за мир го преплавија Кабул


Со порака за мир 10 илјади розеви балони беа поделени во Кабул по вчерашните престрелки. Активисти низ целиот град на случајни минувачи им подаруваа по еден балон. Во петокот авганистанските безбедносни сили со часови воделе жестоки битки со талибанските милитанти. На вооружената пресметка и претходела експлозија во зградата каде што биле сместени преставници на меѓунароната организација за миграција.Најмалку луѓе загинале во пресметката.
XS
SM
MD
LG