Достапни линкови

logo-print

Талибански напад врз седиштето на ОН во Кабул


Авганистанската полиција соопшти дека вооружени талибанци денеска го нападнале претставништвото на Обединетите нации во центарот на Кабул. Се прецизира дека тоа било координаран напад проследен со силни експлозии и престрелки. Исто така се додава дека полицајците успеале да убијат двајца од напаѓачите. Другите се повлекле. Не е соопштено дали имало полициски и цивилни жртви.
XS
SM
MD
LG