Достапни линкови

logo-print

Инцидент во пакистански патнички авион


илустрација

илустрација

Британските медиуми јавуваат дека патнички авион на Пакистанската меѓународна воздушна компанија слетал на ареодромот Стенстед во близина на Лондон, откако бил пренасочен од Манчестер со придружба на британски воени ловци. Авионот полетал од Лахоре и во него имало 297 патници и членови на екипажот. Британската полиција соопшти дека за време на летот имало инцидент. Упасени биле двајца патници, а според наводите, инцидентот не бил поврзан со тероризам.
XS
SM
MD
LG