Достапни линкови

logo-print

Протест поради екстерното тестирање пред споменикот на Мајка Тереза


Ученици од основни и средни училишта организирани преку социјалните мрежи денеска пред спомен куќата на Мајка Тереза ќе одржат протест наречен „Заедно да се избориме против екстерното тестирање!“
Во врска со екстерното тестирање имаше протести и низ неколку градови низ Македонија.
Советите на родители од неколку основни училишта од општина Карпош побарале од Владата да биде одложено екстерното оценување за идната година.
XS
SM
MD
LG