Достапни линкови

logo-print

Облачно време со сончеви периоди


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.
Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.
Утринската температура се движи од 10 до 11, а дневната од 19 до 27 степени.
Во Скопје слично време, со утринска температура до 11 и со дневна до 23 степени.
XS
SM
MD
LG