Достапни линкови

logo-print

Напaѓачите на британскиот војник претходно биле под истрага


Цвеќиња за убиениот војник во Лондон

Цвеќиња за убиениот војник во Лондон

Британската полиција соопшти дека двајцата осомничени за убиството на британски војник во Лондон биле претходно под истрага на безбедносните служби. Според нив, нападот се третира како можен акт на тероризам. Медиумите јавија дека едниот или двајцата осомничени биле британски државјани со потекло од Нигерија. Тие беа застрелани и повредени пред апсењето. Полицијата извршила претрес во неколку домови во врска со случајот. Војникот при нападот беше избоден до смрт при што двајцата напаѓачи извикувале исламистички пароли.
XS
SM
MD
LG