Достапни линкови

logo-print

Рускиот суд одби да помилува членка на Пуси Рајот


Марија Аљохина

Марија Аљохина

Рускиот суд одби предвремено да ја ослободи членката на групата Пуси Рајот Марија Аљохина која отслужува двегодишна затворска казна. Судот одлуката ја донесе без нејзиното присуство, бидејќи таа одби да учествува на сослушувањето преку видео линк од затворот.
Таа најави дека започнува штрајк со глад и одби да дозволи нејзините адвокати да присуствуваат на сослушувањето. Аљохина заедно со уште една членка на групата беше осудена за хулиганизам.
XS
SM
MD
LG