Достапни линкови

logo-print

Баросо со поддршка за европската лојалност на Кипар


Претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Барозо

Претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Барозо

Претседателот на Европската Комисија Жозе Мануел Барозо денеска му се заблагодари на претседателот на Кипар, Никос Анастасиадис за силната европска лојалност. Тој порача дека Кипар бил и останува цврсто поврзан со ЕУ, која сега треба да се ангажира да биде на страната на земјата во исклучително тешкото време за неа.
XS
SM
MD
LG