Достапни линкови

Јанкулоска-треба регулатива за однесување на натпревари


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска по прекинот на финалето на фудбалскиот куп меѓу „Шкендија“ и „Тетекс“ изјави дека по излегувањето на навивачите од арената „Филип Втори“ немало инциденти и дека МВР немало потреба да интервенира. Според неа, организаторот постапил согласно правилата и се запазени законските процедури.
Јанкулоска истакна дека извикувањето националистички пароли и недоличното навивање треба да наиде на максимална осуда не само кај ФФМ и МВР, туку и кај пошироката јавност.Таа порача дека со вчерашната атмосфера на фудбалскиот натпревар се потврдило дека е неопходно да има јасна регулатива за однесувањето на сите присутни на спортските натпревари.
XS
SM
MD
LG