Достапни линкови

logo-print

Украинскиот премиер ја повлече забраната за новинарите


Протестот на новинарите во Киев

Протестот на новинарите во Киев

Украинскиот премиер Микола Азаров ја повлече неговата одлука на 10 новинари да им забрани да известуваат од средбите на неговиот кабинет. Претходно околу сто новинари протестираа пред владата за да им бидат вратени акредитациите на нивните колеги.
Вчера новинарите ги исклучија камерите и им го свртеја грбот на министрите на седницата на владиниот кабинет. Тие протестираа поради нападот врз двајца новинари во Киев.
XS
SM
MD
LG