Достапни линкови

logo-print

Одложено сослушувањето на членка на Пуси Рајот


Марија Аљохина

Марија Аљохина

Рускиот суд го одложи за утре сослушувањето за помилување на членката на групата Пуси Рајот Марија Аљохина. Таа не прифатила да го следи сослушувањето преку видео линк од затворот каде отслужува двегодишна казна. Претходно судот го доби нејзиното барање да биде присутна на сослушувањето и да биде сменет судијата и обвинителот. Аљохина најави и дека ќе започне штрајк со глад.
XS
SM
MD
LG