Достапни линкови

logo-print

Израел со закана до Сирија


Голанската Висорамнина

Голанската Висорамнина

Израелската војска упати закана до сирискиот претседател Башар ал Асад дека ќе ги сноси последиците од нападот на израелските погранични сили. Сириската војска претходно соопшти дека уништила едно израелско возило во Голанската Висорамнина. Според нив возилото преминало на сириската територија, но Израел ги негира тврдењата. Возилото било малку оштетено и никој не бил повреден во нападот.
XS
SM
MD
LG