Достапни линкови

logo-print

Обама вети помош за жртвите од торнадото


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама вети итна помош за жртвите од големото торнадо кое го погоди предградието Мур во Оклахома. Обама го опиша торнадото како едно од најдеструктивните во историјата, иако се уште не се знае колкава точно е штетата. Властите соопштија дека најмалку 24 лица загинале. Меѓу жртвите има и деца кои биле на училиште за време на несреќата.
XS
SM
MD
LG