Достапни линкови

logo-print

Јанкулоска на министерска конференција во Словенија


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска учествува на Конференцијата на министрите за внатрешни работи од земјите членки на ЕУ и земјите кандидати за членство во рамки на „Брдо процесот“, што се одржува од денеска во градот Блед во Словенија. Јанкулоска утре ќе се обрати на сесијата на министерската конференција посветена на визната либерализација.
Јанкулоска денеска ќе се сретне со домаќинот на министерската конференција, нејзиниот словенечки колега, Грегор Вирант, а потоа со министерот за внатрешни работи на Косово Бајрам Реџепи.
XS
SM
MD
LG