Достапни линкови

logo-print

Рикер со критика за политичките лидери во БиХ


Заменик помошникот на американскиот државен секретар Филип Рикер

Заменик помошникот на американскиот државен секретар Филип Рикер

Заменик помошникот на американскиот државен секретар Филип Рикер изјави денеска во Сараево дека меѓународната заедница не може да ги решава проблемите на БиХ, туку локалните политичари треба да ги исполнат своите обврски за земјата да оди напред. Рикер за време на предавањето пред студентите на американскиот универзитет во БиХ порача дека политичките лидери трошат време за меѓусебно да се обвинуваат поради застојот во кој се наоѓа земјата, наместо да ги засукаат ракавите и да пронајдат решение.
XS
SM
MD
LG