Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад во Дагестан, осум жртви


Во два бомбашки напади во Махачкала, главниот град на Дагестан загинале најмалку осум лица. Експлозијата се случила пред дирекцијата на судски извршители. Се уште не се знае колку лица биле повредени во нападот. Дагестан е една од најнасилните републики во Северен Кавказ.
XS
SM
MD
LG