Достапни линкови

logo-print

Во МНР не знаат за притворање на Македонец во Кукуш


Од Министерството за надворешни работи велат дека во македонскиот конзулат во Солун од страна на грчките власти не била испратена информација за уапсен или притворен македонски граѓанин. Ова е коментарот по повод информациите во некои локални македонски медиуми дека дваесетгодишен македонски државјанин бил уапсен од страна на полицијата на Кукуш-Грција.
Наводно станува збор за син на македонски политичар против кого била отворена кривична постапка за нелегално поседување на дрога. И од македонското министерство за внатрешни работи велат дека тие не можат да известуваат за активности на грчката полиција.
XS
SM
MD
LG