Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја повторно лансираше ракети


Северна Кореја истрелала ракети со краток дострел во источните води на земјата. Министерството за одбрана на Јужна Кореја соопшти дека ракетите биле истрелани изутрината. Според Пјонгјанг, тестирањата се дел од вежбите против заканите за напад од Јужна Кореја и САД. Северна Кореја упати критика до САД и јужниот сосед за заедничките воени вежби во минатиот месец.
XS
SM
MD
LG