Достапни линкови

logo-print

Американско руски разговори за соработка


Секретарот на Рускиот безбедносен Совет Николај Патрушев

Секретарот на Рускиот безбедносен Совет Николај Патрушев

Секретарот на Рускиот безбедносен Совет Николај Патрушев во Вашингтон ќе разговара со Томас Донилон советникот за национална безбедност на американскиот претседател Барак Обама. Тие ќе разговараат за меѓународни безбедносни прашања и за начините за подобрување на билатералната соработка. Од кабинетот на претседателот Владимир Путин било соопштено дека Патрушев би можело да носи писмо од Путин за Обама. Според наводите, станува збор за одговор на писмото што во април Обама му го испратил на Путин.
XS
SM
MD
LG