Достапни линкови

logo-print

Гидо Вестервеле во посета на Србија


Министерот за надворешни работи на Германија Гидо Вестервеле денеска во Белград ќе разговара со официјланите претставници на Србија за примената на договорот меѓу Белград и Приштина. Тој ќе разговара со претседателот на Србија Томислав Николиќ и со премиерот Ивица Дачиќ. Вестервеле во неделата допатува во Србија.По доаѓањето Вестервеле рече дека во Брисел е постигнат историски договор меѓу Белград и Приштина,но дека сега е важно тој да биде спроведен
XS
SM
MD
LG