Достапни линкови

logo-print

Американецот обвинет за шпионажа ја напушти Русија


Руските медиуми јавија дека вработениот во американската амбасада, кој беше обвинет за шпионажа ја напуштил Москва. На телевизијата НТВ било прикажано видео со Рајан Фогл како поминува пасошка контрола на аеродромот Шереметијево. Руската федерална служба за безбедност соопшти дека кратко го задржале Фогл, бидејќи се обидувал да регрутира руски контратерористички офицер.
XS
SM
MD
LG