Достапни линкови

logo-print

Карзаи ќе бара воена помош од Индија


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи ќе бара воена помош од Индија за време на неговата тридневната посета на земјата. Утрешното патување на Карзаи е по тензиите за граничниот спор со индискиот ривал Пакистан. Карзаи со индиските власти ќе разговара за престрелките на авганистанско-пакистанската граница, кога се судрија безбедносните сили на двете земји, при што загина еден полицаец.
XS
SM
MD
LG