Достапни линкови

logo-print

Повредени 50 лица на парада во САД


Повеќе од 50 лица биле повредени кога еден автомобил удрил во толпа луѓе на парада во американската држава Вирџинија. Властите соопштија дека нема жртви во инцидентот, но некои од повредените се наоѓаат во критична состојба. Се истражуваат причините за несреќата, а според сведоци возачот на автомобилот биле повозрасен маж.
XS
SM
MD
LG