Достапни линкови

logo-print

Убиена политичарка во Пакистан


Зохра Шахид Хусаин

Зохра Шахид Хусаин

Пакистанската полиција соопшти дека вооружена група на мажи застрелала припадничка на партијата на поранешната крикет ѕвезда Имран Кан. Според нив, Зохра Шахид Хусаин била убиена пред нејзиниот дом во Карачи.
Напаѓачите избегале и се уште никој не презема одговорност за убиството. Хусаин била потпретседател на партијата на Кан.
XS
SM
MD
LG