Достапни линкови

logo-print

Пратеник на Златна зора исфрлен од грчкото собрание


Пратеник на неонацистичката партија Златна зора денеска бил отстранет од собранието на Грција бидејќи навредувал колега од левичарската партија Сириза, при што друг пратеник на Златна зора три пати викнал „Хајл Хитлер“. Грчките медиуми јавуваат дека пратеникот на Златна зора Панајотис Илиопулос најпрвин вербално го нападнал лидерот на Сириза Алексис Ципрас, по што било наредено тој да биде отстранет од салата. При изведувањето, неговиот сопартиец Христос Папас отпоздравил со познатиот нацистички поздрав.
XS
SM
MD
LG