Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напади во две џамии во Пакистан


Најмалку десет луѓе биле убиени во денешните бомбашки напади во две џамии во северозапaдниот дел на Пакистан. Во нападите за кои досега никој не ја презеде одговорноста, биле ранети неколку десетици луѓе. Пакситанските власти се сомневаат дека зад нападите стојат талибанците.
XS
SM
MD
LG