Достапни линкови

logo-print

Карзаи го осуди нападот во Кабул


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи

Кабинетот на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи најостро го осуди бомбашкиот напад врз конвој со странски војници во Кабул. НАТО соопшти дека двајца војници и четворица цивили загинале во експлозијата, но не ја наведе националноста на жртвите. Муслиманска милитанта група ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG