Достапни линкови

logo-print

Бан Ки Мун во посета на Русија


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун

Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун

Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун утре во Сочи ќе оствари средба со рускиот претседател Владимир Путин и министерот за надворешни работи Сергеј Лавров. Бан Ки Мун изјави денеска дека на средбите ќе стане збор за прашања кои се од заеднички интерес, меѓу кои и ситуацијата во Сирија. Бан Ки Мун ќе престојува во Русија до 19 мај.
XS
SM
MD
LG