Достапни линкови

logo-print

Депардие ќе снима два филма во Чеченија


Џерар Депардие во домот на Рамзан Кадиров во Грозни

Џерар Депардие во домот на Рамзан Кадиров во Грозни

Францускиот актер Џерар Депардие планира да да снима два филма во руската кавказска република Чеченија. Во еден од филмовите под наслов „Татковото срце“ тој, како што се дознава, би требало да го игра починатиот претседател Ахмад Кадиров, татко на сегашниот чеченски лидер Рамзан Кадиров. Во февруари годинава Депардие, откако доби руско државјанство, ја посети Чеченија. Притоа Кадиров му подари луксузен апартман.
XS
SM
MD
LG