Достапни линкови

logo-print

Шестмина загинати во торнадо во Тексас


Шестмина загинале, а десетина други биле повредени во пролетното торнадо што го зафати северниот дел на Тексас. Најмногу бил погоден градот Гранбери каде што торнадото целосно уништило две населби. Разорната стапка на торнадото била широка над километар ипол, додека долга околу 40 километри.
XS
SM
MD
LG